Zapojte se do diskuse o trendech a technologiích, které mění dnešní svět.

Posts

Something went wrong, try reloading the page

Jaká bude továrna budoucnosti?

Žijeme v zemi, která je na průmyslu nejvíc závislá ze zemí EU. Využijeme svůj potenciál pro uplatnění Industry 4.0 a budování chytrých továren budoucnosti?

Troll A – jeden z technických divů světa

Troll není jen obr, bájná postava severské mytologie, ale i vrtná plošina v Severním moři. Pravdou však je, že mezi obry rozhodně patří.

Co všechno ušetříte pomocí virtualizace?

Virtualizace moderních informačních systémů vám dokáže ušetřit spoustu prostoru, značnou část peněz a v mnohých případech i nohy administrátora systému.

Řídicí systém rozvoden – má to smysl?

Abychom na tuto otázku dokázali odpovědět, musíme si (jak to s každou počáteční investicí bývá) uvědomit, jaká zlepšení zavedení řídicího systému přinese.

Aby projekt nebyl fuška..

Určitě jste byli v situaci, kdy je před vámi složitý úkol. V hlavě se vám začne honit mnoho otázek. Co všechno musím udělat? Co je potřeba zajistit? Atd.

Elektrická integrace bez spousty protokolů a kabeláže

Globální komunikační standard IEC61850 se používá pro ochranu, sledování a řízení rozvoden a zařízení jako jsou generátory, transformátory,jističe a motory.

Řídíte někdy se zavázanýma očima?

Moderní elektronické systémy jsou schopny poskytovat neuvěřitelné množství dat také v oblasti elektroenergetiky. Začněme je konečně využívat naplno!

Výrobní linky Volkswagenu napájí elektrárna řízená systémem Melody

Tým z Operačního centra v Plzni se podílel na retrofitu elektrárny, která je součástí továrny Volkswagen. Jednalo se o nasazení nového řídicího systému.