Zapojte se do diskuse o trendech a technologiích, které mění dnešní svět.

Posts

Something went wrong, try reloading the page

Ochrana proti nezvaným hostům v síti

Pamatujete na scénu z filmu Obecná škola, kdy otec – přezdívaný „Tranďák“ – Zdeněk Svěrák spouští osvětlení večerního města v rozvodně jedním tlačítkem?

Nevím jak, ale funguje to. Díky za to.

Ruku na srdce. Hledáte podrobné informace o zemi, která je cílem vaší služební cesty? Znáte před odjezdem číslo na velvyslanectví či firemní krizovou linku?

Svět po solární bouři

Představte si, že selžou dodávky vody, jídla, léků nebo tepla. Vaše telefony a GPS navigace ztratí signál. Scénář jako z katastrofického filmu nebo realita?

Řídicí systém rozvoden – má to smysl?

Abychom na tuto otázku dokázali odpovědět, musíme si (jak to s každou počáteční investicí bývá) uvědomit, jaká zlepšení zavedení řídicího systému přinese.

Inteligentní ochranná relé – zachránci lidských životů!

Ochranná relé slouží v energetice jako zásadní prvek pro bezpečné provozování zařízení. V mnoha případech také dokáží bez nadsázky zachránit lidský život.

Ustál by rozváděč hoření elektrického oblouku?

Jsou rozváděče vysokého napětí bezpečné v případě, že nastane porucha s následným vznikem elektrického oblouku? Díky testům v laboratořích víme, že ano.

Osobní zónu robota nepřekročíte

Někteří lidé považují průmyslové roboty za nebezpečné. Robot si však dokáže svůj pracovní prostor uhlídat, a naplnit tak v praxi zákony bezpečné robotiky.